Arne Jones E1299

CARL CHRISTIAN CHRISTENSEN

(Sverige, 1878-1953)
CARL CHRISTIAN CHRISTENSEN
(Sverige, 1878-1953)

CARL CHRISTIAN CHRISTENSEN, skulptur, gips, signerad och daterad 1915.

"Man och kvinna". Höjd 37 cm.

Sedvanligt slitage. Fläck.

Klubbat pris
1 700
161
185
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (21 bud)
5 aug 2018 14:01
1 700 SEK
5 aug 2018 11:26
1 600 SEK
5 aug 2018 11:26
1 500 SEK
5 aug 2018 11:26
1 400 SEK
5 aug 2018 11:25
1 300 SEK
5 aug 2018 11:25
1 200 SEK
5 aug 2018 10:31
1 100 SEK
5 aug 2018 10:31
1 000 SEK
31 jul 2018 10:26
900 SEK
31 jul 2018 10:26
850 SEK
31 jul 2018 10:25
800 SEK
31 jul 2018 10:25
750 SEK
31 jul 2018 10:25
700 SEK
31 jul 2018 10:25
650 SEK
31 jul 2018 10:25
600 SEK
31 jul 2018 10:25
550 SEK
31 jul 2018 10:25
500 SEK
31 jul 2018 10:25
450 SEK
31 jul 2018 10:25
400 SEK
31 jul 2018 10:25
350 SEK
31 jul 2018 7:52
300 SEK