ÖRHÄNGEN med cabochonslipade safirer samt briljantslipade diamanter.
safirerna ca 3.72 ct och 3.86 ct, total vikt diamanter ca 2.40 ct, 18K vitguld, mått 1.5 x 1.8 cm, total vikt 10 g. Stämplad Wissings Guld, Linköping 1989. Clipsystem.
Bruksslitage
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.