Smycken RingarFine Jewels
987117
RING med en gammalslipad diamant
Ring med en gammalslipad diamant.

2.37 ct, enligt gravyr, kvalitet ca I-J si, samt åttkantslipade diamanter, platina, storlek 16.50/52, total vikt 4 g. Stämplad KA, Stockholm 1943.

Slitage.

Cecilia Andrén
Cecilia Andrén
Ansvarig specialist smycken
+46 (0)790 78 03 20

Slutpris
68 000
6 403
7 479
Utropspris
80 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
30 sep 2018 19:19
68 000 SEK
30 sep 2018 19:19
66 000 SEK
30 sep 2018 19:19
65 000 SEK
28 sep 2018 10:31
62 000 SEK
25 sep 2018 20:19
60 000 SEK