1076194

CARTIER MAKE-UP ETUI, 18K guld, emalj, rosenslipade diamanter. 1930-tal.

Inuti spegel, lockförsett fack och läppstiftshållare. Inventarienummer 0758. Mått 8 x 5,5 cm. Vikt ca 160 g.

Konditionsrapport

Smärre emaljskador.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Nina Westerlund

    Stockholm, Helsingfors

    Nina Westerlund
    Specialist klockor och smycken, gemmolog

    nina.westerlund@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 8 000 EUR

    Slutpris

    6 000
    EUR
    62 848 SEK
    6 770 USD

    Budhistorik (7 bud)
    718 sep 2018 22:076000EUR
    Acceptpris på 6 000 EUR uppnåddes
    614 sep 2018 9:515000EUR
    513 sep 2018 9:023000EUR