1076194

CARTIER MAKE-UP ETUI

18K guld, emalj, rosenslipade diamanter. 1930-tal.

Inuti spegel, lockförsett fack och läppstiftshållare. Inventarienummer 0758. Mått 8 x 5,5 cm. Vikt ca 160 g.

Konditionsrapport

Smärre emaljskador.

Placering
Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - R100

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Nina Westerlund

Stockholm, Helsingfors

Nina Westerlund
Specialist klockor och smycken, gemmolog

nina.westerlund@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 8 000 EUR

    Slutpris

    6 000
    EUR
    63 070 SEK
    7 026 USD

    Budhistorik (7 bud)
    718 sep 22:076000EUR
    Acceptpris på 6 000 EUR uppnåddes
    614 sep 09:515000EUR
    513 sep 09:023000EUR