1082149

Cartier Art Deco cigarettetui 18K guld med svart emalj och safirer.

mått 8.5 X 11.9 X 1.0 cm, vikt 219 g. Signerad Cartier, numrerad 05618 samt med otydliga franska stämplar.

Konditionsrapport

Emaljskada.

Placering
Arsenalsgatan 2, 111 87 Stockholm - E40

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Cecilia Andrén

    Cecilia Andrén
    Ansvarig specialist smycken

    cecilia.andren@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 7 000 EUR

    Slutpris

    5 600
    EUR
    57 525 SEK
    6 362 USD

    Budhistorik (7 bud)
    618 sep 22:475600EUR
    Acceptpris på 5 500 EUR uppnåddes
    418 sep 22:355400EUR
    518 sep 22:055200EUR