1082170

CARTIER, CARTIER MAKE-UP ETUI, 18K guld, emalj, baguette- och rosenslipade diamanter. Frankrike 1930-tal.

Inuti spegel, två separata lockförsedda fack och läppstiftshållare. Inventarienummer 01074. Mått 9,5 x 5,5 cm. Vikt ca 271 g.

Konditionsrapport

Emaljskador.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - E40

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Nina Westerlund

    Stockholm, Helsingfors

    Nina Westerlund
    Specialist klockor och smycken, gemmolog

    nina.westerlund@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 9 000 EUR

    Slutpris

    12 200
    EUR
    125 400 SEK
    13 833 USD

    Budhistorik (29 bud)
    718 sep 23:0812200EUR
    6A18 sep 23:0512000EUR
    718 sep 23:0511800EUR
    Acceptpris på 7 000 EUR uppnåddes