1083804

ALVAR AALTO, bord modell 90D, Artek 1900-talets slut.

Svart. L-ben. Höjd 44 cm. Diameter 48 cm.

Konditionsrapport

Ställvis slitage och märken. Senare bemålning.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Anna Rosenius

    Anna Rosenius
    Specialist Design

    anna.rosenius@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 150 EUR

    Slutpris

    320
    EUR
    3 287 SEK
    364 USD

    Budhistorik (27 bud)
    212 sep 18:44320EUR
    4A12 sep 18:44300EUR
    212 sep 18:44300EUR