1083804

ALVAR AALTO

Bord modell 90D, Artek 1900-talets slut.

Svart. L-ben. Höjd 44 cm. Diameter 48 cm.

Konditionsrapport

Ställvis slitage och märken. Senare bemålning.

Placering
Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - C600

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Rosenius

Anna Rosenius
Specialist Design

anna.rosenius@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 150 EUR

    Slutpris

    320
    EUR
    3 364 SEK
    375 USD

    Budhistorik (27 bud)
    212 sep 18:44320EUR
    4A12 sep 18:44300EUR
    212 sep 18:44300EUR