1087338
Alvar Aalto
(1898-1976)

ALVAR AALTO, KARMSTOLAR, ett par, modell 45, Artek, 1900-talets slut.

Stommen lackad björk, sits samt rygg i flätad sadelgjord, armlän i tvinnad rotting. Tillverkarens stämpel.

Smärre slitage.

Nan Jarjis
Nan Jarjis

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
250
2 638
282
Utropspris
300 EUR
Budhistorik (18 bud)
23 sep 2018 20:20
250 EUR
9
23 sep 2018 20:20
240 EUR
23 sep 2018 20:19
220 EUR
8
23 sep 2018 20:19
200 EUR
23 sep 2018 17:58
190 EUR