1087370
Alvar Aalto
(1898-1976)

ALVAR AALTO, STOLAR, 2 st, modell 69, Artek, 1900-talets slut.

Lackad björk samt björkfaner, rund sits med gråblå textilklädsel.

Senare klädsel. Ställvis omfattande slitage. Märken. Fläckar.

Nan Jarjis
Nan Jarjis

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
171
1 796
193
Utropspris
150 EUR
Budhistorik (22 bud)
23 sep 2018 20:18
171 EUR
23 sep 2018 20:17
161 EUR
23 sep 2018 20:15
151 EUR
23 sep 2018 20:15
141 EUR
23 sep 2018 20:14
131 EUR