1087383
Alvar Aalto
(1898-1976)

ALVAR AALTO, BORD, modell 81A, Artek, 1900-talets slut.

Svart linoleum och lackad björk. Längd 150 cm. Bredd 75 cm. Höjd 72 cm.

Ställvis slitage och märken.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist Design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
300
3 166
338
Utropspris
200 EUR
Budhistorik (20 bud)
11
23 sep 2018 20:16
300 EUR
10
23 sep 2018 20:14
280 EUR
23 sep 2018 20:14
261 EUR
23 sep 2018 20:14
260 EUR
23 sep 2018 20:13
240 EUR