1087710
ALVAR AALTO, fåtöljer, ett par, modell 406, Artek 1900-talets slut.

Stommen i lackad björk, sits i blå flätad sadelgjord. Bredd 60 cm, total höjd 87 cm.

Smärre ytslitage.

Joachim Borgström
Joachim Borgström
Specialist klassisk konst, möbler, konsthantverk och silver
+358 (0)40 555 1334

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
570
6 015
642
Utropspris
500 EUR
Budhistorik (21 bud)
20 sep 2018 16:37
570 EUR
8
20 sep 2018 16:37
550 EUR
8
20 sep 2018 16:36
531 EUR
20 sep 2018 16:36
511 EUR
8
20 sep 2018 15:50
491 EUR