Aino Aalto

(Finland, 1894-1949)
Aino Aalto
(Finland, 1894-1949)

AINO AALTO, bord, modell 910, Artek 1990-tal.

Längd 78 cm. Bredd 82 cm. Höjd 53 cm.

Bruksslitage.

Formgivare

Klubbat pris
495
5 504
522
Utropspris
500 EUR
Budhistorik (16 bud)
9
23 sep 2018 20:11
495 EUR
23 sep 2018 20:09
475 EUR
9
23 sep 2018 20:09
460 EUR
23 sep 2018 20:09
440 EUR
9
23 sep 2018 20:09
420 EUR
23 sep 2018 19:30
400 EUR
9
23 sep 2018 19:09
340 EUR
8
22 sep 2018 10:17
320 EUR
17 sep 2018 20:07
300 EUR
16 sep 2018 21:13
260 EUR
15 sep 2018 22:43
200 EUR
15 sep 2018 15:21
160 EUR
15 sep 2018 7:17
145 EUR
15 sep 2018 0:32
135 EUR
14 sep 2018 19:09
123 EUR
14 sep 2018 17:44
58 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977