1089954
Alvar Aalto
(1898-1976)

ALVAR AALTO, KARMSTOLAR E45, ett par, Artek, 1900-talets slut.

Stommen lackad björk, sits samt rygg med textilklädsel, armlän i tvinnad rotting. Bredd 61 cm, sitthöjd 43 cm, total höjd 78 cm.

Smärre slitage.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
407
4 295
459
Utropspris
200 EUR
Budhistorik (35 bud)
24 sep 2018 18:48
407 EUR
24 sep 2018 18:48
388 EUR
24 sep 2018 18:47
387 EUR
24 sep 2018 18:44
367 EUR
24 sep 2018 18:44
350 EUR