1085661

Lindorm Liljefors

(Sverige, 1909-1985)
Lindorm liljefors, olja på beckerpannå, signerad lindorm l och daterad -59.

LINDORM LILJEFORS, olja på Beckerpannå, signerad Lindorm L och daterad -59.

Höstlandskap med jägare och jämthund. 60 x 73 cm.

Proveniens

Bukowski Auktioner AB, Stockholm, auktion 464, "Bukowskis Julauktion", 13 - 16 december 1988, kat nr 101; privat samling (förvärvad på ovanstående auktion).

Klubbat pris
7 800
762
874
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (17 bud)
8
30 sep 2018 22:59
7 800 SEK
30 sep 2018 22:57
7 600 SEK
8
30 sep 2018 22:57
7 400 SEK
30 sep 2018 22:57
7 400 SEK
8
30 sep 2018 22:57
7 200 SEK