1091879

Bruno Liljefors

(Sverige, 1860-1939)
Bruno liljefors, olja på duk, ej signerad, bär sterbhusstämpel à tergo.

BRUNO LILJEFORS, olja på duk, ej signerad, bär sterbhusstämpel à tergo.

Rävar i snö. À tergo intygad med sterbhusstämpel från Uplands Enskilda Bank AB. Bildens mått 101 x 140 cm.

Sedvanligt ytslitage. Mindre repor och hål. Ställvis färgbortfall och fläckar.

Klubbat pris
130 000
12 382
13 776
Utropspris
150 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
9
7 okt 2018 22:05
130 000 SEK
8
4 okt 2018 10:03
103 000 SEK
27 sep 2018 20:04
100 000 SEK
26 sep 2018 23:11
70 000 SEK
26 sep 2018 10:22
68 000 SEK