STRYKJÄRN, 2 st, 1940-tal.

STRYKJÄRN, 2 st, 1940-tal.

Christian Barman The Grammophone Co. Ltd.H.M.V. 1936. Emaljerat och kromat stål och bakelit. Längd 21 cm

HMW, 1940-talet, porslin. Längd 23 cm

Ej funktionstestad. Smärre slitage. Krackelyr.

Proveniens

Torbjörn Lenskog Design Collection.

Klubbat pris
400
35
37
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (4 bud)
7 okt 2018 20:46
400 SEK
7 okt 2018 18:15
350 SEK
7 okt 2018 18:15
320 SEK
1 okt 2018 19:04
300 SEK