SIXTEN SASON samt RALPH LYSELL, strykjärn, 3 st, 1940-1961.

Strykjärn, Husqvarna Vapenfabrik, design Sixten Sason 1955.
Strykjärn, Husqvarna Vapenfabrik, utvecklad modell, ca 1961.
Strykjärn, Elektro -Helios. Design Ralph Lysell, 1940-tal.

Längd 20-23 cm

Ej funktionstestad. Smärre slitage.

Proveniens

Torbjörn Lenskog Design Collection.

Inga bud
0
0
0
Utropspris
1 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (0 bud)