HENRY DREYFUSS, telefon, "modell 302", Bell USA, 1937.

Bakelit. Höjd ca 13 cm

Ej funktionstestad. Smärre slitage.

Proveniens

Torbjörn Lenskog Design Collection.

Collection Cooper Hewitt, Smithsonian Design Museum.

Klubbat pris
300
27
28
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (1 bud)
7 okt 2018 1:07
300 SEK