LURELLE GUILD, dammsugare, modell 30, Electrolux, USA, 1937.

Kormat stål och plast. Längd 58 cm.
Vykort medföljer.

Ej funktionstestad. Smärre slitage.

Proveniens

Torbjörn Lenskog Design Collection.

Collection Metropolitan Museum of Art, New York.

Klubbat pris
300
27
28
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (1 bud)
1 okt 2018 19:05
300 SEK