BERSTED MFG. Co, hårtork, "Eskimo", Kanada, 1950-tal.

Stål och handtag i trä. Höjd ca 28 cm

Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Proveniens

Torbjörn Lenskog Design Collection.

Klubbat pris
400
35
37
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (3 bud)
2 okt 2018 21:33
400 SEK
1 okt 2018 21:03
350 SEK
29 sep 2018 20:03
300 SEK