Francesca Woodman

(USA, 1958-1981)
Francesca Woodman
(USA, 1958-1981)

FOTOBÖCKER, 2 st, Francesca Woodman, Ralph Eugene Meatyard.

Francesca Woodman, "Photographie",Shedalle Zürich, 1992First Edition, mjuk pärm, lätt nött omslag. Insida gott skick.
Ralph Eugene Meatyard, "Ralph Eugene Meatyard. Encontros de fotografia/Loja da Atalaia", 1993First Edition, mjuk pärm. Gott skick.

Obetydligt slitage.

Proveniens

Tuija Lindström Collection.

Klubbat pris
1 700
151
157
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
2 dec 2018 23:29
1 700 SEK
2 dec 2018 23:29
1 600 SEK
2 dec 2018 23:29
1 500 SEK
2 dec 2018 23:29
1 400 SEK
2 dec 2018 23:29
1 300 SEK
2 dec 2018 23:29
1 200 SEK
2 dec 2018 23:28
1 100 SEK
2 dec 2018 23:08
1 000 SEK
2 dec 2018 22:55
875 SEK
29 nov 2018 11:03
550 SEK
22 nov 2018 20:25
500 SEK
22 nov 2018 17:02
450 SEK
22 nov 2018 12:53
300 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57