FOTOBÖCKER, 3 st, Eugene Richards, Larry Clark. Med signatur.

Eugene Richards, "Cocaine true cocaine blue", Aperture Foundation, 1994First Edition, hård pärm. Med dedikation: "Tack Tuija för trevligt framträdande i vår monter på fotomässan 95",veck på omslag, lätt nött. Pärm och insida gott skick.

Larry Clark, "Teenage lust", Meriden Gravure 1983 First Edition, mjuk pärm. Signerad: "Larry Clark Stockholm 1986" samt "Tuija Lindström", slitage på omslag och skada på rygg, insida gott skick.

Larry Clark, "The Perfect Childhood",LCB 1993 First Edition, hård pärm. Signerad: "Tuija". Skada på pärmens baksida. Slitage på pärm. Insida god kondition.

Veck på omslag.
Obetydligt slitage.
Pärmskada.
Slitage.

Proveniens

Tuija Lindström Collection.

Klubbat pris
4 033
363
383
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (21 bud)
8
2 dec 2018 23:53
4 033 SEK
10
2 dec 2018 23:51
3 833 SEK
8
2 dec 2018 23:50
3 633 SEK
10
2 dec 2018 23:50
3 600 SEK
8
2 dec 2018 23:49
3 400 SEK
10
2 dec 2018 23:48
3 200 SEK
8
2 dec 2018 23:48
3 113 SEK
8
2 dec 2018 23:45
2 911 SEK
9
2 dec 2018 23:45
2 900 SEK
9
2 dec 2018 23:44
2 700 SEK
8
2 dec 2018 19:51
2 500 SEK
1 dec 2018 22:50
2 000 SEK
1 dec 2018 12:32
1 500 SEK
30 nov 2018 19:44
1 300 SEK
26 nov 2018 20:35
1 200 SEK
26 nov 2018 12:37
1 000 SEK
24 nov 2018 14:26
800 SEK
23 nov 2018 18:32
750 SEK
22 nov 2018 20:26
700 SEK
22 nov 2018 12:22
600 SEK
22 nov 2018 10:47
500 SEK
Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57