FOTOBÖCKER, 3 st, Robert Frank

Robert Frank, "Moving Out", National Gallery of Art Scalo, 1994 First Edition, hård pärm. Obetydligt slitage.

Robert Frank, "Flamingo", The Hasselblad center 1996, First Edition. Hård pärm. Dedikation: "Ja jas ist schön from Robert with affection Göteborg March 8.97". Samt en lös lapp: "Tuija Lindström och Peter Caudwell Med vänlig hälsning Gunilla Knape". Slitage och liten reva på omslaget i övrigt god kondition.

Robert Frank, "The lines of my hands", Parkett/der alltag Publishers1989, First Edition, hård pärm. Veck och revor på omslag, slitage.

veck på omslag.
slitage.
revor.

Proveniens

Tuija Lindström Collection.

Klubbat pris
1 300
115
120
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (5 bud)
2 dec 2018 23:50
1 300 SEK
29 nov 2018 11:04
1 200 SEK
23 nov 2018 18:33
1 100 SEK
22 nov 2018 17:05
1 000 SEK
22 nov 2018 11:14
500 SEK
Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57