1112406

FOTOBÖCKER, 2 st, Christer Strömholm, med dedikation

Fotoböcker, 2 st, christer strömholm, med dedikation.

Christer Strömholm, "Post Scriptum",Max Ström, 2012 First Edition. Hård pärm. Omslag med obetydligt slitage och fläckar i övrigt i god kondition.

Christer Strömholm, "Konsten att vara där",Norstedts,1991First Edition. Hård pärm. Dedikation: "Till Robert från vännen Christer" samt ett kort inne i boken, på ena sidan av kortet: "Tuija Fredag kl 14 Skall på vernissage 6 mil norrut. Joakim är hemma hos sig tel 9480777XX eller ev här hos mig RING på. Kommer "sen" Joakim har nyckel." På andra sidan av kortet finns en tecknad karta. Omslag med slitage i övrigt i god kondition.

Omslag med slitage i övrigt i god kondition.

Proveniens

Tuija Lindström Collection.

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57

Klubbat pris
2 900
281
317
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
2 dec 2018 21:11
2 900 SEK
2 dec 2018 21:11
2 854 SEK
30 nov 2018 17:14
2 700 SEK
30 nov 2018 17:14
2 500 SEK
29 nov 2018 23:01
2 454 SEK