1114286

Robert Mapplethorpe

(USA, 1946-1989)
Fotoböcker, 2 st robert mapplethorpe.

FOTOBÖCKER, 2 st Robert Mapplethorpe.

Robert Mapplethorpe, "The black book",Shirmer/Mosel1986First Edition,hårdpärm. Signatur Tuija Lindström.Omslag med slitage och veck. Sidor i gott skick.
Robert Mapplethorpe,"Lady Lisa Lyon", Filipacchi1983First Edition,hårdpärm. Omslag med slitage. Sidor i gott skick.

Omslag med slitage och veck. Sidor i gott skick.
Omslag med slitage. Sidor i gott skick.

Proveniens

Tuija Lindström Collection.

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57

Klubbat pris
1 800
173
196
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (11 bud)
1 dec 2018 17:33
1 800 SEK
30 nov 2018 14:33
1 700 SEK
30 nov 2018 14:33
1 700 SEK
29 nov 2018 14:22
1 600 SEK
29 nov 2018 14:21
1 500 SEK