FOTOBÖCKER, 2 st Bruce Davidson med dedikation.

"Subway",Aperture1982First Edition,hårdpärm. Dedikation: "To Tuija- Bruce Davidson 93' Sweden". Omslag med slitage, främst på ryggen. Sidor i gott skick.
"Photographs",Agrinde1978First Edition, mjuk pärm. Dedikation: "To Tuija with great respect. Bruce Davidson 92 Sweden". Omslag med slitage, skadat hörn, gulnad. Sidor i gott skick.

Omslag med slitage, skadat hörn, gulnad. Sidor i gott skick.
Omslag med slitage, främst på ryggen. Sidor i gott skick.

Proveniens

Tuija Lindström Collection.

Klubbat pris
2 000
177
187
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
2 dec 2018 23:56
2 000 SEK
2 dec 2018 22:10
1 500 SEK
23 nov 2018 18:35
1 300 SEK
23 nov 2018 0:32
1 200 SEK
22 nov 2018 12:37
300 SEK
Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57