Mary Ellen Mark

(USA, Född 1940)
Mary Ellen Mark
(USA, Född 1940)

FOTOBÖCKER, 2 st Mary Ellen Mark med signatur och dedikation

"Indian Circus",Chronicle Books1993First Edition,hårdpärm. Dedikation: "For Tuija + Peter with love - Mary Ellen/Göteborg 1994 - Thank you for a wonderful time." Omslag blekt och med obetydligt slitage. Sidor gulnade längs de yttersta kanterna.

"Passport",Lustrum Press, Inc1974First Edition, mjukpärm. Signatur: Tuija Lindström.Omslag med smärre slitage samt gulnad. Sidor gulnade längs de yttersta kanterna.

Omslag blekt och med obetydligt slitage. Sidor gulnade längs de yttersta kanterna.

Proveniens

Tuija Lindström Collection.

Klubbat pris
3 511
316
333
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (17 bud)
2 dec 2018 23:59
3 511 SEK
2 dec 2018 23:59
3 311 SEK
2 dec 2018 23:58
3 300 SEK
2 dec 2018 23:58
3 100 SEK
2 dec 2018 23:58
3 033 SEK
2 dec 2018 23:58
2 811 SEK
2 dec 2018 23:56
2 611 SEK
2 dec 2018 23:56
2 600 SEK
2 dec 2018 23:54
2 400 SEK
2 dec 2018 23:37
2 200 SEK
2 dec 2018 23:13
2 000 SEK
2 dec 2018 22:39
1 000 SEK
1 dec 2018 18:54
700 SEK
29 nov 2018 14:22
600 SEK
25 nov 2018 16:39
520 SEK
23 nov 2018 18:35
350 SEK
23 nov 2018 6:49
300 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57