Olika konstnärer

(Sverige)
Olika konstnärer
(Sverige)

OLIKA KONSTNÄRER, "Jubileumspärm Fotografi Centrum Stockholm 1985", 10 st silvergelatinfotografier, numrerad 27/110.

10 st silvergelatinfotografier av Yngve Baum, Jean Hermansson, Walter Hirsch, Sune Jonsson, Stig T Karlsson, Hans Malmberg, Ralph Nykvist, Georg Oddner, Anders Petersen, Christer Strömholm. Bilderna i varierande storlek. Mapp 48,5 x 43.

Fodralet med ytsmuts och obetydligt slitage. Mappen säljes i befintligt skick. Ej genomgången.

Proveniens

Tuija Lindström Collection.

Klubbat pris
16 000
1 412
1 473
Utropspris
20 000 SEK
Budhistorik (12 bud)
2 dec 2018 21:38
16 000 SEK
2 dec 2018 21:38
15 000 SEK
2 dec 2018 21:37
14 000 SEK
2 dec 2018 21:37
13 000 SEK
2 dec 2018 21:37
12 500 SEK
2 dec 2018 16:02
12 000 SEK
24 nov 2018 23:25
10 000 SEK
23 nov 2018 20:56
7 000 SEK
23 nov 2018 18:27
6 200 SEK
23 nov 2018 7:38
6 000 SEK
22 nov 2018 19:01
5 000 SEK
22 nov 2018 10:34
1 231 SEK
Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57