Tuija Lindström

(Finland, 1950-2017)
Tuija Lindström
(Finland, 1950-2017)

TUIJA LINDSTRÖM, Utställningsaffischer 3 st, offset.

Göteborgs Konstmuseum 1992. Offset 60 x 46,5 cm. Hanteringsveck, slitage, obetydliga revor längs övre kanten.

Billedhuset Galleri 1986. Offset 54 x 44 cm. Ett mjukt hanteringsveck i nedre högra hörnet, i övrigt i god kondition.

Fotogalleriet Köpenhamn 1992. Offset 54 x 42 cm. Obetydliga hanteringsveck samt två veck i pappret före tryck.

Hanteringsveck, slitage, obetydliga revor längs övre kanten.
Ett mjukt hanteringsveck i nedre högra hörnet, i övrigt i god kondition.
Obetydliga hanteringsveck samt två veck i pappret före tryck.

Proveniens

Tuija Lindström Collection.

Klubbat pris
450
40
41
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (4 bud)
2 dec 2018 21:55
450 SEK
30 nov 2018 11:54
400 SEK
29 nov 2018 11:03
350 SEK
22 nov 2018 11:11
300 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57