1075788
Mikhail Gratchev, mugg, silver, S:t Petersburg 1895. Hovleverantörsmärke.
Mikhail gratchev, mugg, silver, s:t petersburg 1895. hovleverantörsmärke.

Invändigt förgylld, cylindrisk, slät med graverad kinesiserande dekor. Grepet med tvinnad ring. Höjd 5,5 cm, diameter 7,5 cm, vikt 156 gram.

Obetydliga repor.

Anna Wehtje
Anna Wehtje
Ansvarig specialist silver och preciosa
+46 (0)8 614 08 22

Slutpris
3 800
357
394
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
10 dec 2018 22:46
3 800 SEK
10 dec 2018 22:46
3 600 SEK
7 dec 2018 21:06
3 400 SEK
1 dec 2018 8:18
3 200 SEK
1 dec 2018 8:18
3 150 SEK