Arne Jones E1299

Mikhail Gratchev, mugg, silver, S:t Petersburg 1895. Hovleverantörsmärke.

Invändigt förgylld, cylindrisk, slät med graverad kinesiserande dekor. Grepet med tvinnad ring. Höjd 5,5 cm, diameter 7,5 cm, vikt 156 gram.

Obetydliga repor.

Klubbat pris
3 800
361
413
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
10 dec 2018 22:46
3 800 SEK
10 dec 2018 22:46
3 600 SEK
7 dec 2018 21:06
3 400 SEK
1 dec 2018 8:18
3 200 SEK
1 dec 2018 8:18
3 150 SEK
30 nov 2018 14:35
3 000 SEK
30 nov 2018 12:23
400 SEK