TEKANNA, silver, icke identifierad mästarstämpel, S:t Petersburg 1800-tal.

Invändigt förgylld, rund på smal fotkant, slät med räfflat band runt livet, knopp och handtag av svärtat trä. Höjd 10,5 cm, längd 22 cm, total vikt 467 gram.

Lätt slitage, små rispor.

Klubbat pris
4 100
362
378
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (18 bud)
12
10 dec 2018 22:25
4 100 SEK
13
10 dec 2018 22:25
3 900 SEK
12
10 dec 2018 22:20
3 700 SEK
9
10 dec 2018 22:16
3 500 SEK
10
10 dec 2018 22:16
3 350 SEK
10
10 dec 2018 21:25
3 300 SEK
11
10 dec 2018 21:25
3 100 SEK
10
10 dec 2018 18:51
2 800 SEK
9
10 dec 2018 16:20
2 600 SEK
8
9 dec 2018 17:16
2 400 SEK
9 dec 2018 17:16
2 211 SEK
4 dec 2018 16:39
2 200 SEK
3 dec 2018 19:43
2 000 SEK
1 dec 2018 8:36
1 200 SEK
1 dec 2018 8:17
806 SEK
30 nov 2018 19:25
756 SEK
30 nov 2018 13:04
501 SEK
30 nov 2018 12:17
400 SEK