Madeleine Pyk – en samling F769

TSCHARKA, förgyllt silver, otydliga stämplar, Ryssland 1700-tal.

Bukig på indragen fot, dekor av graverade landskapsscener, tumgrepp i form av blommande kvist, i botten minnesmedalj för Katarina den Store. Höjd 4 cm, vikt 50 gram.

Åldersbetingat slitage.

Klubbat pris
6 200
588
673
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (16 bud)
10 dec 2018 21:59
6 200 SEK
10 dec 2018 21:59
6 000 SEK
10 dec 2018 21:56
5 700 SEK
10 dec 2018 21:56
5 500 SEK
8 dec 2018 18:06
5 201 SEK
8 dec 2018 18:04
5 001 SEK
8 dec 2018 18:04
5 000 SEK
8 dec 2018 18:03
4 200 SEK
8 dec 2018 18:03
4 000 SEK
30 nov 2018 20:35
2 210 SEK
30 nov 2018 20:35
2 010 SEK
30 nov 2018 19:06
1 714 SEK
30 nov 2018 19:06
1 614 SEK
30 nov 2018 12:25
1 500 SEK
30 nov 2018 11:41
1 000 SEK
30 nov 2018 11:18
300 SEK