Tscharka, 2 st, silver, otydliga stämplar, Moskva 1700-tal.

Delvis förgyllda, bukiga med oktagonal mynning, delvis med räfflad dekor och banddekor. Höjd 5 och 3,5 cm, diameter 6 och 5 cm, vikt 40 och 24 gram.

Bucklor, bristningar.

Klubbat pris
2 600
247
282
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
10 dec 2018 22:04
2 600 SEK
10 dec 2018 22:04
2 400 SEK
10 dec 2018 18:53
2 000 SEK
4 dec 2018 19:46
1 500 SEK
4 dec 2018 7:22
614 SEK
2 dec 2018 19:52
564 SEK
30 nov 2018 12:15
514 SEK