Jonas Auvin möjligen, gräddkanna, silver, S:t Petersburg 1837.

Invändigt förgylld, oval, delvis godronerad, uppsvängt handtag av svärtat trä. Längd 15. Höjd 11 cm. Total vikt 171 gram.

Små bucklor, repor, slitage.

Klubbat pris
1 100
96
100
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
10 dec 2018 21:55
1 100 SEK
10 dec 2018 21:55
1 000 SEK
10 dec 2018 15:18
950 SEK
10 dec 2018 15:18
900 SEK
9 dec 2018 19:57
850 SEK
9 dec 2018 19:57
800 SEK
8 dec 2018 14:40
613 SEK
1 dec 2018 8:15
563 SEK
30 nov 2018 12:13
513 SEK
30 nov 2018 12:13
500 SEK
30 nov 2018 12:12
463 SEK
30 nov 2018 12:12
413 SEK
30 nov 2018 10:50
300 SEK