Silver ÖvrigtRyskt silver
1111308
Jonas Auvin möjligen, gräddkanna, silver, S:t Petersburg 1837.
Jonas auvin möjligen, gräddkanna, silver, s:t petersburg 1837.

Invändigt förgylld, oval, delvis godronerad, uppsvängt handtag av svärtat trä. Längd 15. Höjd 11 cm. Total vikt 171 gram.

Små bucklor, repor, slitage.

Slutpris
1 100
103
114
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
10 dec 2018 21:55
1 100 SEK
10 dec 2018 21:55
1 000 SEK
10 dec 2018 15:18
950 SEK
10 dec 2018 15:18
900 SEK
9 dec 2018 19:57
850 SEK