1101834

ERNST BILLGREN, olja på pannå med mosaikram signerad EB.

"Björnborgarnas marsch". 92 x 89,5 cm.

Konditionsrapport

Smärre ytslitage. Ställvis krackelyrer. Flisa med nagg i träet på ovansida ram.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - I7
Följerätt
Ja

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Karin Aringer

    Karin Aringer
    Specialist fotografi och samtida konst

    karin.aringer@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 150 000 SEK

    Slutpris

    110 000
    10 463 EUR
    11 795 USD

    Budhistorik (16 bud)
    1016 feb 18:07110000SEK
    Acceptpris på 110 000 SEK uppnåddes
    1016 feb 18:07102000SEK
    1016 feb 18:07100000SEK