Inger Persson

(Sverige, Född 1936)
Inger Persson
(Sverige, Född 1936)

INGER PERSSON, vaser, 3 st, porslin, ur "Pro arte"-serien, provmodell, osignerade.

Med avsmalnad hals. Glaserade i gult, blått samt grågrönt. Höjd 26,5 cm.

Smärre slitage.

Proveniens

Inger Persson.

Klubbat pris
2 000
177
185
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
21 okt 2018 22:31
2 000 SEK
21 okt 2018 22:31
1 965 SEK
21 okt 2018 22:26
1 617 SEK
21 okt 2018 22:26
1 517 SEK
21 okt 2018 22:21
1 317 SEK
21 okt 2018 22:21
1 217 SEK
21 okt 2018 8:28
1 100 SEK
12 okt 2018 17:07
1 000 SEK