Inger Persson

(Sverige, Född 1936)
Inger Persson
(Sverige, Född 1936)

INGER PERSSON, väggreliefer, 3 st, stengods, Rörstrand samt Rörstrand Ateljé, två signerade.

Motiv av fåglar samt figur med nyckel. En i chamotterat stengods. Delvis glaserade. Mått 14,5 x 16 cm, 21 x 23 cm och 42 x 15 cm.

Ställvis slitage med någon ytlig repa och smärre fläckar.

Proveniens

Inger Persson.

Klubbat pris
10 500
944
996
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (27 bud)
17 okt 2018 1:28
10 500 SEK
17 okt 2018 1:28
10 000 SEK
16 okt 2018 14:53
8 000 SEK
16 okt 2018 10:29
8 000 SEK
16 okt 2018 10:29
7 700 SEK
16 okt 2018 10:29
7 500 SEK
16 okt 2018 10:29
7 200 SEK
16 okt 2018 10:29
7 000 SEK
16 okt 2018 10:29
6 200 SEK
16 okt 2018 10:29
6 000 SEK
16 okt 2018 10:28
5 700 SEK
16 okt 2018 10:28
5 500 SEK
16 okt 2018 10:28
5 200 SEK
16 okt 2018 10:28
5 000 SEK
16 okt 2018 10:28
4 300 SEK
16 okt 2018 10:28
4 100 SEK
16 okt 2018 10:28
3 800 SEK
16 okt 2018 10:28
3 600 SEK
13 okt 2018 15:11
3 200 SEK
13 okt 2018 15:11
3 000 SEK
13 okt 2018 15:11
2 200 SEK
13 okt 2018 15:11
2 000 SEK
13 okt 2018 15:11
1 600 SEK
13 okt 2018 15:11
1 500 SEK
13 okt 2018 4:42
1 100 SEK
12 okt 2018 15:42
1 000 SEK
12 okt 2018 11:37
300 SEK