Inger Persson

(Sverige, Född 1936)
Inger Persson
(Sverige, Född 1936)

INGER PERSSON, skål, stengods, Rörstrand, signerad I Persson och daterad -93.

Gulgrön glasyr. Höjd 26 cm, diameter 33 cm.

Bruksslitage. Fläckar. Fotringsnagg.

Proveniens

Inger Persson

Klubbat pris
1 302
114
119
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (5 bud)
21 okt 2018 18:17
1 302 SEK
21 okt 2018 18:17
1 202 SEK
21 okt 2018 18:09
1 101 SEK
21 okt 2018 18:09
1 001 SEK
17 okt 2018 9:39
1 000 SEK