INGER PERSSON, parti stengods, 7 delar, mestadels Rörstrand, signerade, en del daterad -65.
Fyra skålar, en mugg, en burk samt en vas. En skål med mörkblå glasyr endast signerad I Persson, övriga delar Rörstrand. Höjd 8,5- 14 cm. Tre lock medföljer.
Bruksslitage.
Inger Persson