Inger Persson

(Sverige, Född 1936)
Inger Persson
(Sverige, Född 1936)

INGER PERSSON, parti stengods, 7 delar, mestadels Rörstrand, signerade, en del daterad -65.

Fyra skålar, en mugg, en burk samt en vas. En skål med mörkblå glasyr endast signerad I Persson, övriga delar Rörstrand. Höjd 8,5- 14 cm. Tre lock medföljer.

Bruksslitage.

Proveniens

Inger Persson

Klubbat pris
650
57
59
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
21 okt 2018 18:14
650 SEK
21 okt 2018 18:14
600 SEK
20 okt 2018 16:20
400 SEK
17 okt 2018 20:04
350 SEK
15 okt 2018 19:06
300 SEK