Sophie Täuber-Arp

(Schweiz, 1889-1943)
Sophie Täuber-Arp
(Schweiz, 1889-1943)

SOPHIE TÄUBER-ARP, färglitografi, signerad och numrerad 84/100

"Passion de lignes". 31 x 30 cm.

Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Hans Eklund, Stockholm.

Klubbat pris
15 500
1 375
1 435
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (38 bud)
27 jan 2019 22:17
15 500 SEK
8
27 jan 2019 22:16
15 000 SEK
27 jan 2019 22:16
14 520 SEK
8
27 jan 2019 22:15
13 510 SEK
27 jan 2019 22:15
13 010 SEK
8
27 jan 2019 22:14
12 056 SEK
27 jan 2019 22:14
11 556 SEK
8
27 jan 2019 22:14
11 054 SEK
27 jan 2019 22:14
10 554 SEK
27 jan 2019 22:11
9 533 SEK
27 jan 2019 22:11
9 333 SEK
27 jan 2019 22:11
8 977 SEK
27 jan 2019 22:11
8 777 SEK
27 jan 2019 22:09
8 422 SEK
27 jan 2019 22:09
8 222 SEK
27 jan 2019 22:08
7 977 SEK
8
27 jan 2019 22:08
7 777 SEK
27 jan 2019 22:08
7 600 SEK
8
27 jan 2019 22:08
6 866 SEK
27 jan 2019 22:08
6 666 SEK
8
27 jan 2019 22:08
5 806 SEK
27 jan 2019 22:07
5 606 SEK
27 jan 2019 22:07
5 500 SEK
27 jan 2019 22:07
5 222 SEK
27 jan 2019 22:07
5 200 SEK
27 jan 2019 22:07
4 800 SEK
27 jan 2019 22:07
4 600 SEK
27 jan 2019 22:07
4 200 SEK
27 jan 2019 22:06
4 010 SEK
27 jan 2019 22:05
3 401 SEK
27 jan 2019 22:05
3 201 SEK
27 jan 2019 17:00
3 200 SEK
27 jan 2019 17:00
3 000 SEK
25 jan 2019 1:00
2 800 SEK
23 jan 2019 17:43
2 600 SEK
20 jan 2019 17:31
2 400 SEK
19 jan 2019 11:13
2 200 SEK
17 jan 2019 12:23
2 000 SEK
Lena Rydén
Lena Rydén
Chef konst, specialist modern och klassisk konst
+46 (0)707 78 35 71