Jean (Hans) Arp

(Frankrike, 1887-1966)
Jean (Hans) Arp
(Frankrike, 1887-1966)

JEAN (HANS) ARP, färgserigrafi, sterbhusstämplad och numrerad 1/500

Petite figure de grasse (1958). 33,5 x 26 cm. S: 39 x 27,5 cm.

Oramad. Uppfäst i passepartout med papperstejp. Skrapmärken.

Proveniens

Hans Eklund, Stockholm.

Klubbat pris
7 600
671
700
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (31 bud)
27 jan 2019 22:20
7 600 SEK
27 jan 2019 22:18
7 400 SEK
27 jan 2019 10:06
7 200 SEK
26 jan 2019 17:13
7 000 SEK
26 jan 2019 17:13
6 800 SEK
26 jan 2019 17:13
6 800 SEK
26 jan 2019 17:12
6 600 SEK
26 jan 2019 17:12
6 400 SEK
26 jan 2019 11:17
6 200 SEK
26 jan 2019 11:17
6 000 SEK
23 jan 2019 0:29
5 700 SEK
23 jan 2019 0:29
5 500 SEK
23 jan 2019 0:29
5 200 SEK
23 jan 2019 0:29
5 000 SEK
23 jan 2019 0:28
4 800 SEK
23 jan 2019 0:28
4 600 SEK
21 jan 2019 15:23
4 400 SEK
21 jan 2019 15:11
4 200 SEK
21 jan 2019 15:02
4 000 SEK
21 jan 2019 15:02
4 000 SEK
21 jan 2019 15:02
3 700 SEK
21 jan 2019 15:02
3 500 SEK
21 jan 2019 15:02
3 300 SEK
21 jan 2019 15:02
3 100 SEK
20 jan 2019 16:40
2 850 SEK
19 jan 2019 22:22
2 650 SEK
19 jan 2019 22:22
2 500 SEK
19 jan 2019 0:47
2 200 SEK
17 jan 2019 12:52
2 000 SEK
17 jan 2019 12:52
2 000 SEK
17 jan 2019 11:56
300 SEK

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89