MATTA, semiantik Kaukas, ca 175 x 102 cm.

Mörkblå botten med tre stora och fyra små polykroma medaljonger, stiliserade blommor och hörnornament. Benvit huvudbård med s.k. vinglasmönster.

Abrasher. Något ställvis hårt slitage, smutsig, fläckar. Sidorna med smärre trampveck och skador.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.

Klubbat pris
6 400
565
589
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (40 bud)
9
13 mar 2019 19:51
6 400 SEK
11
13 mar 2019 19:50
6 200 SEK
9
13 mar 2019 19:49
6 000 SEK
11
13 mar 2019 19:49
5 900 SEK
9
13 mar 2019 17:30
5 700 SEK
10
13 mar 2019 17:30
5 500 SEK
9
13 mar 2019 17:30
5 400 SEK
10
13 mar 2019 17:30
5 200 SEK
9
13 mar 2019 17:30
5 000 SEK
10
13 mar 2019 17:29
4 800 SEK
9
13 mar 2019 17:29
4 600 SEK
10
13 mar 2019 17:14
4 400 SEK
9
12 mar 2019 23:31
4 200 SEK
12 mar 2019 22:14
4 000 SEK
12 mar 2019 22:14
4 000 SEK
12 mar 2019 20:33
3 400 SEK
8
12 mar 2019 16:46
3 200 SEK
9 mar 2019 16:42
3 000 SEK
9 mar 2019 16:42
2 800 SEK
9 mar 2019 15:48
2 700 SEK
9 mar 2019 15:48
2 500 SEK
8 mar 2019 22:32
1 800 SEK
8 mar 2019 22:32
1 700 SEK
6 mar 2019 17:57
1 500 SEK
6 mar 2019 17:57
1 400 SEK
6 mar 2019 15:06
1 300 SEK
6 mar 2019 15:06
1 200 SEK
5 mar 2019 19:23
1 100 SEK
5 mar 2019 19:23
1 000 SEK
5 mar 2019 19:23
1 000 SEK
5 mar 2019 19:23
950 SEK
5 mar 2019 19:23
900 SEK
5 mar 2019 19:22
750 SEK
5 mar 2019 19:22
700 SEK
5 mar 2019 19:22
650 SEK
5 mar 2019 19:22
600 SEK
3 mar 2019 18:48
550 SEK
3 mar 2019 18:48
500 SEK
3 mar 2019 8:59
350 SEK
1 mar 2019 23:04
300 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

217. Christer Strömholm, "Gina och Nana, Paris, 1963".
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Budhistorik
25 000

ditt bud
Aktuellt bud:
25 000 SEK