KURT EK & CO, ask för spelmarker, tenn, Stockholm, 1939.

Cylindrisk form. Lockknopp av bakelit. Dekor av spelkort i mässing. Innehållande fyra fat samt olikfärgade spelmarker i plast. Diameter 11 cm.

Slitage. Smärre bucklor. Sned lockknopp.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.

Klubbat pris
2 200
195
204
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (21 bud)
12 mar 2019 14:16
2 200 SEK
12 mar 2019 14:16
2 000 SEK
11 mar 2019 13:24
1 600 SEK
11 mar 2019 13:24
1 500 SEK
9 mar 2019 19:35
1 200 SEK
8 mar 2019 10:40
1 100 SEK
8 mar 2019 10:40
1 000 SEK
8 mar 2019 10:40
1 000 SEK
8 mar 2019 10:40
950 SEK
8 mar 2019 10:40
900 SEK
8 mar 2019 1:33
850 SEK
8 mar 2019 1:33
800 SEK
8 mar 2019 1:33
750 SEK
8 mar 2019 1:33
700 SEK
8 mar 2019 1:33
650 SEK
8 mar 2019 1:33
600 SEK
8 mar 2019 1:33
550 SEK
8 mar 2019 1:33
500 SEK
6 mar 2019 8:31
400 SEK
6 mar 2019 1:04
350 SEK
2 mar 2019 11:13
300 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14