Arne Jones E1299

BORD, Sengustavianskt, Sverige. 1800-talets första hälft.

Björk och furu, sargen med låda, skivan målad i marmorimitation. Längd 68, bredd 49, höjd 74 cm.

Slitage, repor, märken, torrsprickor, obetydliga dekorbortfall. Något maskstunget.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.

Klubbat pris
6 400
607
695
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (16 bud)
13 mar 2019 15:44
6 400 SEK
13 mar 2019 15:44
6 200 SEK
12 mar 2019 22:12
5 600 SEK
12 mar 2019 22:12
5 400 SEK
11 mar 2019 22:37
5 200 SEK
11 mar 2019 22:31
5 200 SEK
11 mar 2019 22:15
5 000 SEK
11 mar 2019 22:15
4 800 SEK
11 mar 2019 13:05
4 200 SEK
9 mar 2019 9:50
4 000 SEK
9 mar 2019 9:50
3 000 SEK
9 mar 2019 9:50
2 800 SEK
7 mar 2019 10:36
2 600 SEK
7 mar 2019 10:36
2 400 SEK
1 mar 2019 11:57
2 200 SEK
1 mar 2019 10:07
2 000 SEK