Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

FÄLLBORD, Sverige, 1800-talets första hälft.

Målat i ädelträimitation. Närmast rund skiva på tredelad pelarfot. Längd 56, bredd 55, höjd 73 cm.

Smärre slitage och lagningar, foten med förstärkning av järn. Skivan med fläckar och märken.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.

Klubbat pris
6 000
581
665
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (31 bud)
13 mar 2019 20:12
6 000 SEK
8
13 mar 2019 20:11
5 800 SEK
13 mar 2019 20:11
5 800 SEK
8
13 mar 2019 20:11
5 600 SEK
13 mar 2019 20:11
5 400 SEK
8
13 mar 2019 20:10
5 200 SEK
13 mar 2019 19:45
5 000 SEK
8
13 mar 2019 19:45
4 850 SEK
8
13 mar 2019 19:45
4 800 SEK
13 mar 2019 19:45
4 600 SEK
8
13 mar 2019 19:44
4 400 SEK
13 mar 2019 19:44
4 200 SEK
8
13 mar 2019 19:19
4 000 SEK
13 mar 2019 10:19
3 800 SEK
12 mar 2019 5:02
3 600 SEK
11 mar 2019 22:00
3 400 SEK
11 mar 2019 22:00
3 250 SEK
11 mar 2019 12:25
3 200 SEK
11 mar 2019 12:25
3 000 SEK
11 mar 2019 12:25
3 000 SEK
11 mar 2019 12:25
2 751 SEK
11 mar 2019 12:25
2 551 SEK
11 mar 2019 12:25
2 350 SEK
11 mar 2019 12:25
2 150 SEK
11 mar 2019 12:24
1 950 SEK
11 mar 2019 12:24
1 850 SEK
9 mar 2019 8:36
1 600 SEK
9 mar 2019 8:36
1 500 SEK
6 mar 2019 7:23
1 250 SEK
3 mar 2019 18:49
500 SEK
2 mar 2019 20:47
300 SEK