Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Friedrich Schröder-Sonnenstern

(Österrike, 1892-1982)
(Österrike, 1892-1982)

FRIEDRICH SCHRÖDER-SONNENSTERN, färglitografi, signerad och numrerad 145/275.

Utan titel. 50 x 70 cm.

Saknar glas, missfärgad.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.

Klubbat pris
1 000
97
111
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (8 bud)
13 mar 2019 19:34
1 000 SEK
13 mar 2019 19:34
950 SEK
13 mar 2019 10:41
905 SEK
11 mar 2019 19:53
855 SEK
11 mar 2019 19:53
850 SEK
11 mar 2019 19:26
700 SEK
11 mar 2019 19:26
650 SEK
11 mar 2019 16:14
300 SEK

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13