APPLIQUER, ett par, förgyllt samt bronserat trä, 1800-tal.

Skuren dekor. I form av koger med pilar. Två ljus vardera. En bronserad, en förgylld. Bredd 25. Höjd 36 cm.

Slitage. Torrsprickor. Färgbortfall. Smärre skador. Ej identiska.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.

Klubbat pris
5 950
528
557
Utropspris
7 000 SEK
Budhistorik (14 bud)
9
13 mar 2019 19:25
5 950 SEK
8
13 mar 2019 15:06
5 750 SEK
12 mar 2019 18:00
5 550 SEK
12 mar 2019 18:00
5 400 SEK
12 mar 2019 16:47
5 350 SEK
12 mar 2019 16:47
5 150 SEK
12 mar 2019 10:15
5 000 SEK
11 mar 2019 20:36
4 500 SEK
10 mar 2019 16:43
4 200 SEK
10 mar 2019 12:40
2 600 SEK
7 mar 2019 13:32
2 400 SEK
6 mar 2019 10:14
2 021 SEK
6 mar 2019 8:24
1 500 SEK
5 mar 2019 9:42
300 SEK