Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

MATTA, semiantik Kazak sannolikt, ca 277 x 198,5 cm.

Röd botten med inskriptioner: 1930iL och tre stora polykroma medaljonger med växtornament. Benvit huvudbård med s.k. vinglasmönster.

Något ställvis hårt slitage, smutsig, fläckar, smärre lagningar. Kortsidorna något avkortade.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.

Klubbat pris
10 000
969
1 109
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (27 bud)
13 mar 2019 20:21
10 000 SEK
13 mar 2019 20:21
9 800 SEK
13 mar 2019 20:20
9 700 SEK
13 mar 2019 20:19
9 500 SEK
13 mar 2019 20:19
9 400 SEK
13 mar 2019 20:19
9 200 SEK
13 mar 2019 20:19
9 000 SEK
13 mar 2019 20:19
9 000 SEK
13 mar 2019 20:19
8 200 SEK
13 mar 2019 20:18
8 000 SEK
13 mar 2019 20:18
7 800 SEK
13 mar 2019 20:16
7 400 SEK
12 mar 2019 12:41
7 200 SEK
12 mar 2019 12:41
7 000 SEK
12 mar 2019 12:41
7 000 SEK
12 mar 2019 12:41
6 200 SEK
12 mar 2019 12:41
6 000 SEK
12 mar 2019 12:41
5 700 SEK
12 mar 2019 12:41
5 500 SEK
12 mar 2019 12:40
5 200 SEK
12 mar 2019 12:40
5 000 SEK
11 mar 2019 21:41
4 200 SEK
11 mar 2019 21:41
4 000 SEK
10 mar 2019 19:50
3 500 SEK
9 mar 2019 15:54
2 400 SEK
3 mar 2019 17:19
2 200 SEK
3 mar 2019 9:03
2 000 SEK