Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

BORDSLAMPA, metall, 1800-tal.

BORDSLAMPA, metall, 1800-tal.

Urnformad med förgyllda handtag och skaft. Kinesiserande dekor. Höjd 44 cm, höjd med skärm 65 cm.

Slitage.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.

Klubbat pris
5 900
572
654
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (18 bud)
8
14 mar 2019 20:00
5 900 SEK
14 mar 2019 19:59
5 700 SEK
8
14 mar 2019 19:59
5 500 SEK
14 mar 2019 19:59
5 400 SEK
14 mar 2019 18:11
5 225 SEK
14 mar 2019 15:01
5 025 SEK
14 mar 2019 15:01
5 000 SEK
12 mar 2019 22:26
4 200 SEK
12 mar 2019 22:26
4 000 SEK
10 mar 2019 18:37
3 800 SEK
10 mar 2019 16:54
3 600 SEK
9 mar 2019 16:44
3 200 SEK
9 mar 2019 16:44
3 000 SEK
6 mar 2019 19:31
2 600 SEK
6 mar 2019 19:31
2 400 SEK
5 mar 2019 13:52
2 200 SEK
5 mar 2019 13:52
2 000 SEK
2 mar 2019 17:53
1 500 SEK